Quote Originally Posted by -Aleth- View Post
Charging more for the picked-at stacks won't make them sell faster though. It seems like your solution to the fire is to add gasoline!
My logic is not very difficult to understand. When you go grocery shopping at the food store what do you see?
2L of pop costs 2$, yet when i go a little further on the shelf and see a 591ml bottle the cost is 2$ and change. Do the math if you can.
4kg of mozzarella cheese is about 23$, and yet the smaller portion right beside it of 500g that's beside it, sells for 7.50$. Again do the math.

By that logic if you want a stack of item X it makes perfect sens to sell it to you for cheaper per unit, then if you want 1 or 10.
Really I am not adding gas to the fire, i am on,y using common business plan.